DÚKapku budou uznávat všichni krajští dopravci i integrované městské hromadné dopravy včetně Švestkové dráhy (linka U10) a Oparenského Expresu (linka T4). Aplikace je již ke stažení zdarma na Google Play a App Store.

„Aplikaci jsme plánovali pro veřejnost spustit již na podzim, ale bohužel vzhledem k aktuální situaci a prodlouženému testování jak v rámci Android, tak i iOS, se spuštění pro veřejnost posunulo. Také jsme déle jednali s dopravci a partnery DÚK ohledně technických záležitostí. Věříme, že cestující ocení nejen design, který vychází z barevného řešení loga DÚK, uživatelsky příjemné prostředí, ale i funkčnost,“ řekl vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek.

„Obzvlášť v této „bezkontaktní“ době je možnost nákupu jízdenky přes mobilní telefon vhodnou alternativou klasického prodeje jízdenek bez kontaktu s řidičem, průvodčím nebo pokladní. Doprava Ústeckého kraje, která má po pěti letech svého fungování velmi propracovanou síť veřejné dopravy a ve většině oblastí moderní vozový park, tak učinila další krok k zjednodušení a modernizaci cestování po našem kraji,“ dodal krajský radní pro dopravu Marek Hrabáč.

Mezi její hlavní funkce bude patřit nákup jízdních dokladů, vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje. Nyní bude pro cestující dostupný nákup jízdenek pro jednotlivou jízdu a jednodenních síťových jízdenek.  Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou.  Až budou dopravci dostatečně technicky vybaveni kontrolovat jízdenky z mobilní aplikace strojově, bude umožněn i nákup časových vícedenních jízdenek.

Pro cestující je připraven také web www.dukapka.cz, kde dohledají veškeré informace spojené s užíváním této aplikace.